Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 12:56
 
“Rafadan Tayfa ile Türkiye’dir Burası Müzikali” yoğun katılımla son buldu
Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, TRT’nin sevilen çizgi filmi “Rafadan Tayfa ile Türkiye’dir Burası Müzikali” binlerce çocuğun yoğun katılımlarıyla son buldu.
GÜNCEL Haberi
“Rafadan Tayfa ile Türkiye’dir Burası Müzikali” yoğun katılımla son buldu

Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezinde, Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere saat 14.00 ile 17.00 saatlerinde dört seans şeklinde, “Rafadan Tayfa ile Türkiye’dir Burası Müzikali” düzenlendi. Binlerce çocuk, aileleriyle birlikte yoğun ilgi gösterdi. 
Müzikal öncesi salonu dolduran çocuklara çeşitli oyunlar oynatıldıktan sonra Rafadan Tayfa’nın sevilen müzikleri seslendirilerek çocukların eğlenmesi sağlandı. 
‘Rafadan Tayfa ile Türkiye’dir Burası Müzikali’, Akın karakterinin yabancı bir ülkede oturan mektup arkadaşına Türkiye’nin tarihi güzellikleri hakkında mektup yazması ile başlıyor. Ne yazacağını bilmeyen Akın, Kamil’in uçan balonuyla Hayri, Sevim, Mert ile birlikte Türkiye’nin tarihi mekanlarına bir yolculuk başlar. Daha sonra müzikale Fatma Nine ve Basri Amca karakterlerinin dahil olmasıyla Akın, mektup arkadaşına yazacağı mektup tamamlar. Müzikalde sık sık “Türkiye’dir Burası” şarkısı seslendirilerek çocukların, Türkiye’nin tarihi güzellikleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlandı. Çocuklar velileriyle birlikte, müzikalde sık sık seslendirilen “Türkiye’dir Burası” şarkısına eşlik ederek unutulmaz anlar yaşadı.  Gösterinin ardından Rafadan Tayfa çizgi kahramanları çocuklarla toplu fotoğraf çekti. 
Çocuklar ve veliler, TRT’de izledikleri çizgi film kahramanlarını yakında görme imkanı sağladıkları için Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a teşekkür etti. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: “Rafadan, Tayfa, ile, Türkiye’dir, Burası, Müzikali”, yoğun, katılımla, son, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı