Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 13:06
 
Mardin’de Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi Yoğun İlgi Gördü
Mardin Büyükşehir Belediyesinin açtığı Öğrenci Giysi Yıkama Merkezine üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.
GÜNCEL Haberi
Mardin’de Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi Yoğun İlgi Gördü

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında dışardan şehre okumaya gelen 12 bin üniversiteli öğrenciler için açtığı “Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi” yoğun ilgi görüyor. Yapılan hizmetler kapsamında vatandaşın ve öğrencilerin yanı başında olan Mardin Büyükşehir Belediyesi, okul bahçelerinde açtığı giysi yıkama merkezi standıyla binlerce öğrenciye ulaştı. Yapılan kayıtlar neticesinde şuan yaklaşık 600 öğrenci, giysi yıkama merkezinden yararlanıyor.

Sınav dönemlerinde isteyen öğrencinin evine gidilerek kirlik elbiseleri alınıp yıkanıyor ve daha sonra yakınmış, ötülenmiş şekilde kendisine teslim ediliyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Görevi aldığımız ilk günden itibaren öğrencilerimize nasıl daha iyi hizmet edebilirizin üzerinde durduk”

Öğrencilerin yanından yer alan projelere imza attıkların ifade eden Yaman, “Mardin Büyükşehir Belediyesi görevi, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz tarafından bize tevdi edildiği ilk günden itibaren sosyal belediyecilik projelerini hayata geçirerek çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başladık. Taziye evleri, çocuk oyun alanları, okul bahçelerine havuz, öğrencilere atkı, bere ve kırtasiye malzemesi dağıttık. Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi, Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri açarak öğrencilerimize daha iyi hizmet etmeye başladık” dedi.

600 öğrenci giysi yıkama merkezinden yararlanıyor

Yaman, şöyle devam etti: “Öğrenci giysi yıkama merkezini açtığımız ilk günden itibaren öğrencilerimize en güzel şekilde hizmet vermeye başladık. Açığımız stantlarla öğrencilerin ayağına gittik. Kısa sürede binlerce öğrenciye giysi yıkama merkezini anlattık. Öğrencilerimizin giysi yıkama merkezine olan ilgisi bizleri memnun etti. Hijyen ve kişiye özel makinelerle hizmet veren merkezimizde şuanda yaklaşık 600 öğrencimiz yararlanmakta”

Sınav dönemlerinden isteyen öğrencinin elbiselerini adreslerinden aldıklarını kaydeden Yaman, alınan elbiselerin hijyen kuralları çerçevesinde yıkanıp ütülendikten sonra öğrenciye teslim edildiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin’de, Öğrenci, Giysi, Yıkama, Merkezi, Yoğun, İlgi, Gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı