Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 11:46
 
Hayvan barınağı, sokak hayvanlarına sıcak bir yuva oldu
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalarla soğuk havalarda sokak hayvanlarına sıcak yuva oldu.
GÜNCEL Haberi
Hayvan barınağı, sokak hayvanlarına sıcak bir yuva oldu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde kışın zor şartlarında sokak hayvanlarının zarar görmemesi için çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda hayvanların rüzgardan etkilenmemesi için barınakların etrafına branda çekilirken yuvalara ise elektrikli ısıtıcılar yerleştirildi. Barınak yapılan çalışmalarla sokak hayvanlarına sıcak bir yuva oldu. Hayvanların yeme, içme, aşı ve gerekli bakımları barınakta devam ediyor. 
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yapılan çalışmalar sayesinde sokak hayvanlarını rüzgar ve soğuktan koruduklarını belirtti. Türkiye’de örnek gösterilecek bir hayvan barınağına sahip olduklarını ifade eden Yaman, sokak hayvanlarını soğuktan korumak için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi. Yaman, “Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi olarak, hayvan barınaklarına elektrikli ısıtıcılar ve etraflarını branda ile kapattık. Burada engelli, yavru ve diğer hayvanları soğuktan koruyarak sıcak bir yuvaya sahip oldular. Bu konuda barınakta çalışan arkadaşlarımızda gerekli hassasiyeti gösteriyorlar” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Hayvan, barınağı,, sokak, hayvanlarına, sıcak, bir, yuva, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı